Murat KÜÇÜKKAYALI

Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik Bölümünden mezun oldu.
Birçok şehirde kişisel sergiler açtı, ulusal ve uluslararası seramik, heykel, resim, fotoğraf karma sergilerine, bienal, sempozyum ve çalıştaylara katıldı ve düzenledi. Eczacıbaşı seramik atölyesinde, müzelerde, devlet kurumlarında ve özel koleksiyonerlerde eserleri bulunmaktadır.
Yer aldığı diğer projeler: HayalET Prodüksiyon – ERA Kreatif Sanat Danışmanlığı, sinema, kısa film, reklam ve tanıtım filmlerinde sanat yönetmenliği ve görüntü yönetmen yardımcılığı yaptı.
2001 yılından bu yana, 1500 yıllık tarihi Bizans sarnıcının yer aldığı Antik Hotel –Antik Cisterna sergi salonunun sanat danışmanlığını yapmaktadır.
Atölyesinde kişisel proje çalışmalarını sürdürmektedir.

Murat KÜÇÜKKAYALI

He graduated from Mimar Sinan University Faculty of Fine Arts Department of Ceramics.
He opened personal exhibitions in many cities, participated and organised national and international ceramic, sculpture, painting and photography mixed exhibitions, biennials, symposiums and workshops. He has works in Eczacıbaşı ceramic studio, museums, public institutions and private collectors.
Other projects: HayalET Production – ERA Creative Studio art consultant, art director and co-director of photography in cinema, short film, and advertisement films.
He has been working as art consultant at Antik Hotel –Antik Cisterna exhibition hall which is built on a 1500-year old Byzantine cistern, since 2001.
Phone: +90 506 171 74 48

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Murat KÜÇÜKKAYALI
       Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik Bölümünden mezun oldu.
    Bursa ve İstanbul’da kişisel sergiler açtı, birçok ulusal ve uluslararası (seramik, heykel, resim, fotoğraf) karma sergilere katıldı ve ödüller aldı. Koleksiyonerlerde eserleri bulunmakta (Eczacıbaşı Vitra Sanat Atölyesi Koleksiyonunda vb…) Yer aldığı diğer projeler
– Mimar Sinan Üniversitesi öğretim görevlileri ile üniversite bünyesinde yapılan tavan resmi ( serigrafi baskı ) ve anıt projesinde yer aldı. Mimarlık ve içmimarlık bölümleriyle yaz kamplarına, workshop, tasarım, sergi ve projelere katıldı.
– HayalET Prodüksiyon – ERA Kreatif Sanat Danışmanlığı, sinema, kısa film, reklam ve tanıtım filmlerinde sanat yönetmenliği ve görüntü yönetmen yardımcılığı yaptı.
– 2001 den beri Roma döneminden kalma 1400 yıllık bir sarnıç üzerine kurulmuş olan Antik Cisterna sergi salonunun sanat danışmanlığını yaptı.
Şu anda atölyesinde sanat eğitimi ve kişisel proje çalışmalarını de  sürdürmektedir.
Phone: +90 216 414 04 56 – 0 506 171 74 48