GELECEK SERGİLER

SHARE:

DEVRİM ERBİL

“İSTANBUL’UN GİZEMİ”

Türk Sanatının öncü isimlerinden Devrim Erbil, bu kez Tarihi Yarımada’da birçok ilki gerçekleştiren  Antik Hotel Antik Cisterna Sergi Salonunun açılışının 20. yılında sanatseverlerle buluşuyor.  

Bir İstanbul sevdalısı olan sanatçının eserleri, 1500 yıllık tarihe açılan sütunlar, duvarlar ve su kanallarının mistik aurası içinde sizleri eşsiz şehir panoramalarıyla buluşturacak. 

 

İstanbul’un gizemini ortaya çıkarması, şehrin siluetlerini kendi bakış açısından yorumlaması ve yeniden hayat vermesiyle hafızalarda yer eden Devrim Erbil’in, alüminyum/serigrafi/monotype gibi çeşitli malzeme ve teknikler kullanarak ürettiği eserleri, tarihsel bir dokunun içinde izleyicilere sunuluyor. “Gizemli İstanbul” adı verilen sergi, eski İstanbul’un antik kalıntılarının arasında Devrim Erbil’in gözünden bugünün İstanbul’una bakışını yansıttığı yaratıcı ve özgün eserlerden oluşuyor. 

Sergi 8-18 Ocak 2022 tarihleri arasında her gün Antik Hotel’de yer alan Antik Cisterna Sergi Salonu’nda görülebilir. 8 Ocak 2022 Cumartesi saat 16:00 itibarı ile düzenlenecek olan açılış kokteyline tüm İstanbul sevdalıları ve tüm sanatseverler davetlidir.