Sagalassos Resim Sempozyumu

SHARE:

SAGALASSOS RESİM SEMPOZYUMU

   Çeşitli sanatçıların yaratıcılıklarını sergileyebilecekleri alternatif bir ortam oluştururken, bölgenin tanıtımına katkıda bulunmaktır. Sempozyumun gerçekleştirileceği mekan eşsiz güzellikteki doğasıyla, sanatçı ve sanatseverler için mükemmel bir fırsat yaratıyor. Projenin hedeflerinden biri de, yakın zamanda farklı disiplinlerin bir arada yer aldığı bir uluslararası atölye oluşturup, burayı sanatçıların değerli katkılarıyla çağdaş sanat merkezi haline getirmektir.

Otelin coğrafi konumu ve fiziksel özellikleri: Otel, zengin bir tarihi mirasa sahip olan bir bölgede, 1500 m. yükseklikte inşa edilmiştir. Burdur’daki Sagalasos Antik Kentine 4 km. uzaklıkta yer alır. Bir antik tiyatroya, meclis binası/müzik evine ev sahipliği yapan Kibyra Antik Kenti, otele 2 saat uzaklıktadır. Ayrıca Burdur Arkeolojik Müzesi, İnsuyu Mağarası, Burdur ve Salda Gölleri, bölgede görülmesi gereken yerlerdendir. Isparta ve Antalya havaalanları otele çok yakın konumda yer alır. Katılımcı sanatçılarımızla yapılacak gezi programına bu tarihi yerler de dahil edilecektir.

Sagalasos Antik Kenti: Antik Yunan’da Pisidia’nın başkenti olan Sagalasos, geç Roma ve Helenistik dönemden bu yana önemli bir yerleşim merkezidir. Neon Kütüphanesi, Antoninler Çeşmesi ve Roma Hamamı bölgedeki tarihi yerlerden bazılarıdır.

Sanat Danışmanı

Murat KÜÇÜKKAYALI