Sanat ve Tarih Buluşması

SHARE:

2. Sanat ve Tarih Buluşması
Uluslararası Karma Sergi
19 Şubat – 2 Mart 2022

Antik Hotel İstanbul’un -2 ve -3’üncü katlarında bulunan 1500 yıllık geç Roma – erken Bizans dönemine ait tarihi sarnıcın dokusu korunarak günümüze ulaştırılan Antik Cisterna sergi salonu, 20. Yılını  kutlarken çok farklı sergilere ev sahipliğine devam ediyor. 19 Şubat – 02 Mart 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilecek “2. Sanat ve Tarih Buluşması” adlı sergi ile sanatın ışığında geleceğe bir köprü kuruyor.

Bize emanet olan tarihle birlikte farklı sanat akımları ve disiplinlerden özgün eserleri, dünyanın her yerinden tarihi yarımadaya gelen misafirlerimizle buluşturmaya devam ediyoruz.

Türkiye’nin farklı şehirlerinden ve yurtdışından sergiye katılan sanatçılarımız; İlke Alkan, Sabahat Bayar, Ayşen Bayer, Aysel Erken, Ayten Erken, Nurlana Haciyeva, Fatma Helen Kızıloluk, Tetiana Müsevitoğlu, Rozay  Nemedowa, Burak Özkan,Seçil Kartopu ve Ayla Yeşilmen’nin özgün sanat eserleri görülebilir.
19 Şubat 2022 Cumartesi günü saat:14:00’da düzenlenecek açılışımıza tüm sanatseverler davetlidir.

 

 

 

 

Sanat ve Tarih Buluşmas

16 Kasım – 6 Aralık 2019

İstanbul Antik Hotel’in -2 ve -3’üncü katlarında bulunan, 1500 yıllık geç  Roma – erken Bizans dönemine ait tarihi dokunun korunarak günümüze ulaştığı Antik Cisterna sergi salonu; 16 Kasım – 6 Aralık 2019 tarihleri arasında “Sanat ve Tarih Buluşması” adlı sergiyle kapılarını bir kez daha açıyor ve sanatın ışığında geleceğe bir köprü kuruyor.

Dünyanın her  yerinden yarımadaya gelen misafirlerimize, bize emanet olan tarihle birlikte farklı sanat akımları ve disiplinlerden özgün eserleri ‘’ sanat ve tarih buluşması ‘’ adlı sergide sizlerle buluşturmaya devam ediyor.

Küratörlüğünü Murat Küçükkayalı’nın yaptığı, Türkiye’nin farklı şehirlerinden ve yurtdışından katılan sanatçılar Selda Özhan Alp, Lala Aqaeva, Zehra Atalay, Pelin Aydemir, Emre Baykara, Aslı Ekim, Aysel Erken, Olca Yavuz Düzgün,Seher Eyri Genç, Öznur Kepçe, Çağlar Tağcı, Fikret Yörük, Efnan Yüce’nin özgün sanat eserleriyle yer aldığı sergimize, tüm sanatseverleri bekleriz.