Yetişkinler ve gençler için çizim derslerimizin içeriği:

Kendini geliştirmek isteyen öğrencilerimizin tüm plastik sanatların temeli olan karakalem çizim dersiyle, profesyonel sanat eğitimi konusunda uygun bir altyapı hazırlamaları amaçlamaktadır. Ayrıca temel sanat çalışmaları ve renkli çalışmalar (suluboya, renkli kalem) çalışmaları yapılacaktır.

Öğrenciler daha sonra tercihlerine göre uygun alanlarda projeler oluşturmak üzere yoğunlaşabilirler. İlk günden itibaren öğrencilerimizin ilerleme performansları göz önünde bulundurularak işlenen derslerimiz ile gereken akademik altyapı sağlanır. Daha sonra öğrencilerin ilgi alanları doğrultusunda seçtikleri konulara göre hazırladığımız program doğrultusunda derslerimiz devam eder.

Güzel sanatlara hazırlık öğrencilerimiz için uyguladığımız eğitim programına benzer bir eğitim uygulanarak, teknik bilgiler, çağdaş araçlar ve görsel dokümanlar yardımıyla yeteneklerinin ve yaratıcılıklarının farkına varmaları amaçlanır. Farklı eğitim teknikleri ile, öğrencilerin yatkın olduğu yöntemler belirlenir. Her öğrencinin sadece çizim yaparak değil, çizgilere ruh katarak, kendi yaratıcı çizgisini oluşturması sağlanır, sene sonunda kendilerini en iyi şekilde ifade edebilecekleri doğal ve özgün eserler oluşturması hedeflenir. 

Derslerimiz:

Çizgi ve ton çalışmaları  

Oran, orantı ve ergonomi

Geometrik formlar

Perspektif

Obje çizimi

Doğa – Natürmort etütleri

İç, dış mekan çizimi

Obje kompozisyon

Heykel – tors – büst çizimleri

Figür – portre çizimi

Farklı malzemeler ile boyama teknikleri (renkli kalem – suluboya – guaj)

Kolaj çalışmaları

Temel sanat eğitimi

Bitmiş eserlerden sunum dosyası, bir sergide yer alabilecek çalışmalar..