Murat KÜÇÜKKAYALI

SHARE:

   Murat KÜÇÜKKAYALI

Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik Bölümünden mezun oldu.

Birçok şehirde kişisel sergiler açtı, ulusal ve uluslararası seramik, heykel, resim, fotoğraf karma sergilerine, bienal, sempozyum ve çalıştaylara katıldı ve düzenledi. Eczacıbaşı seramik atölyesinde, müzelerde, devlet kurumlarında ve özel koleksiyonerlerde eserleri bulunmaktadır.

HayalET Prodüksiyon – ERA Kreatif Sanat Danışmanlığı, sinema, kısa film, reklam ve tanıtım filmlerinde sanat yönetmenliği ve görüntü yönetmen yardımcılığı yaptı.

2003 yılından bu yana değişik atölyelerde ve kendi atölyesinde güzel sanatlara hazırlık eğitimi (karakalem, renkli çalışma, tasarım, uygulama ve temel sanat eğitimi) ve çocuklara yönelik resim, tasarım ve uygulama eğitimi vermektedir. Ayrıca farklı gelişenler (üstün zekalılar) hakkında araştırma yapmakta, kongrelere ve konferanslara katılmaktadır.

Farklı yaş ve gruptaki fiziksel ve bedensel engellilere seramik, resim eğitim verdi.

Türk kültürünün tanıtımı için gönüllü olarak müzelerde çalıştı.

2001 yılından bu yana, 1500 yıllık tarihi Bizans sarnıcının yer aldığı Antik Hotel–Antik Cisterna sergi salonunun sanat danışmanlığını yapmaktadır. Düzenlediği çalıştaylarda farklı disiplinlerden sanatçı ve akademisyenlerle çalışmakta ve atölyesinde  kişisel proje çalışmalarını sürdürmektedir.

 

Murat KÜÇÜKKAYALI

He graduated from Mimar Sinan University Faculty of Fine Arts Department of Ceramics.

He opened personal exhibitions in many cities, participated and organised national and international ceramic, sculpture, painting and photography mixed exhibitions, biennials, symposiums and workshops. He has works in Eczacıbaşı ceramic studio, museums, public institutions and private collectors.

Other projects: HayalET Production – ERA Creative Studio art consultant, art director and co-director of photography in cinema, short film, and advertisement films.

He has been working as art consultant at Antik Hotel –Antik Cisterna exhibition hall which is built on a 1500-year old Byzantine cistern, since 2001.

Phone: +90 216 414 04 56 – 0 506 171 74 48