Murat KÜÇÜKKAYALI

Bursa doğumlu, evli ve bir çocuk babasıdır.

2002 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik Bölümünden mezun olmuştur.

Birçok şehirde kişisel sergiler açtı, ulusal ve uluslararası seramik, heykel, resim, fotoğraf karma sergilerine, bienal, sempozyum ve çalıştaylara katıldı ve düzenledi. Eczacıbaşı seramik atölyesinde, müzelerde, devlet kurumlarında ve özel koleksiyonerlerde eserleri bulunmaktadır.

Uzun yıllar kendi atölyesinde ve değişik atölyelerde farklı yaş gruplarına güzel sanatlara hazırlık – karakalem çizim dersi eğitimi verdi. Çocuklar ve gençler için ulusal ve uluslararası sanat projeleri düzenledi. Sanat danışmanlığıyla eğitimi aynı anda yürüterek güzel sanatlar üniversitelerinin eğitimlerini yakından takip etme fırsatını buldu, böylece eğitim programlarının güncel kalmasını ve öğrenciler için daha verimli olmasını sağladı. 

Farklı gelişen – özel yetenekli çocuklar için yaptığı araştırmalardan edindiği bilgilerle ve diğer tecrübelerle hazırladığı kendi eğitim programını uyguladı. Verdiği eğitimleri farklı açılardan desteklemek için sanat ile terapi ve psikoloji eğitimleri aldı.

Yer aldığı diğer projeler: HayalET Prodüksiyon – ERA Kreatif Sanat Danışmanlığı, sinema, kısa film, reklam ve tanıtım filmlerinde sanat yönetmenliği ve görüntü yönetmen yardımcılığı yaptı.

2001 yılından bu yana, 1500 yıllık tarihi Bizans sarnıcının yer aldığı Antik Hotel –Antik Cisterna sergi salonunda müze ve galeri sorumlusu olarak görevine devam etmektedir. Sanat danışmanı olarak farklı galerilere danışmanlık yapmaktadır.

Fatih belediyesi – Kadırga sanat galerisinde yetişkinlere yönelik karakalem çizim dersi vermekte ve kişisel proje çalışmalarını sürdürmektedir.