.

Dogançay Müzesi 14. Istanbul Orta Okullar Resim Yarısması

Son Katılım: 11 MAYIS CUMA Saat: 17.00
Ödül Töreni ve Sergi: Mayıs 2018. (Yer: Cemal Reşit Rey Konser Salınu )
İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Doğançay Müzesi 13 yıl önce İstanbullu çocuklarımızın daha kültürlü nesiller olarak yetişmesine katkı sağlamak amacıyla resim yarışması başlattı. Bu yıl yarışmamızın Ondörtüncüsünü gerçekleştiriyoruz. Artık yarışmamız şehrimizin önemli kültürel markalarından biri haline geldi. Ressam Burhan Doğançay kişisel müzesini açar açmaz bu müzenin İstanbul’da yaşayan çocuklarımıza kültürel bir katkı sağlamanın yollarını aradı. Doğançay Müzesi Resim Yarışması bu önemli çabanın sonunda planlandı. Her yarışmada binlerce çocuğumuz bu yarışma için resimler çizdi. Biz ne kadar sadece 50 öğrencimize ödül verebilsek de biliyoruz ki resim çizen her çocuk kazanmıştır. Ressam Burhan Doğançay ne yazıkki 9. Yarışmamızdan sonra vefat etti. Bizler onun İstanbul çocuklarına kazandırdığı bu değerli kültürel markayı aynı titizlikle sürdürmenin çabası içindeyiz. Her yarışma İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin büyük katkılarıyla Cemal Reşit Rey Konser Salonundaki heyecanlı ödül töreni ve sergiyle tamamlanıyor. Ödül törenimiz Sef: Gökçen Koray yönetimindeki Senfoni Çocuk Korosu’nun harika konseriyle başlıyor. Yarışmada dereceye giren öğrencilerimize Büyükşehir Belediyesi eğitimlerine katkı olarak 110 bin TL. aşan ödüller veriyor. Bize göre çocuklarımızın özgürce çizecekleri her bir resim, onların ve ülkenin geleceği için önemli bir adımdır.
BÜYÜK JÜRI
Süleyman Saim TEKCAN
Ressam
Beral MADRA
Küratör, Sanat Elestirmeni
Vasıf KORTUN
Küratör
Mehmet Lütfi ŞEN
DÜZENLEME KOMITESI
Ali ÖZBUDAK
Mehmet Lütfi ŞEN
Gülsah ÖZBEK
Cumali AGIS
Ömer AYDIN
Nesrih İçen
Hamza Algül

YARIŞMA KOŞULLARI
Doğançay Müzesi 14. İstanbul Orta Okullar Resim Yarışması’na İstanbul’da okuyan tüm orta okul öğrencileri katılabilir. 
Yarışmada birincilik, ikincilik, üçüncülük dereceleri, 5 mansiyon, 42 adet sergileme ödülü ve 50 adet başarı sertifikası verilecektir. Ayrıca ödül alan 50 öğrenciye derecelerine göre para ödülü, çeşitli hediyeler ve ilk 8 derece bir öğrenim yılını kapsayan sanat eğitimi almaya hak kazanacaktır. Yarışmaya bir öğrenci birden çok eserle katılabilir, ancak bir ödül kazanabilir.
Öğrenciler, tema sınırlaması olmaksızın serbest çalışmalarıyla yarışmaya katılabileceklerdir. Resimler öğrencinin kendisine ait olacak, grup çalışmaları yarışma dışı kalacaktır. Malzeme seçimi serbesttir. Eserlerin ebatları 50x70 cm’ den daha büyük olmayacaktır.

Resimler 11 Mayıs 2018 tarihine kadar, yarışmaya iştirak eden her okul adına toplu bir dosya içerisinde veya bireysel olarak Doğançay Müzesi’ne (Doğançay Müzesi, Balo Sokak, No:42, Beyoğlu, İstanbul - Telefon: (212) 244 77 70, 71) kargo yoluyla ya da elden teslim edilecektir. 

Her resmin arkasına; resim sahibi öğrencinin adı, soyadı, yaşı, sınıfı, okul adı, irtibat numaraları (okul ve ev/cep telefon numarası) okunaklı biçimde ve silinmeyecek, düşmeyecek şekilde yazılmalıdır.

Derece ve sergileme, ödülü kazananlar telefonla bilgilendirilecektir, ödül töreni ve sergi Mayıs ayı içinde Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda yapılacaktır.

Resimler, sergi bitiminden sonra 30 Haziran 2018 tarihine kadar Doğançay Müzesi’nden teslim alınmalıdır. Teslim alınmayan resimlerden İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Doğançay Müzesi sorumluluk kabul etmeyecektir.

Benim Profilo’m 23 Nisan Resim Yarışması Katılım Şartları ve Koşulları

 UYGUNLUK KOŞULLARI

 • Yarışmaya katılım/giriş ücreti yoktur. Herhangi bir satın alma işlemi gerekmemektedir.
 • Katılımlar aşağıdaki şartlara uygunluk göstermeli ve çocuk katılımcıya ait (bundan sonra ‘Aday’ diye anılacaktır) orijinal resim çalışması ile yapılmalıdır:
  • Adayın yaşı katılım formunda belirtilen kategori içerisinde yer almalıdır
  • Aday, başvuru esnasında Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde yasal olarak ikamet ediyor olmalıdır.
 • Adaylar, “Geleceğin Profilo’su” temalı resim çalışmaları ile Benim Profilom Resim Yarışması’na katılabilirler.
 • 12 Mart 2018 tarihi itibariyle, 8 yaşından gün almamış adayların 4-8, diğerlerinin 8-12 yaş kategorisine başvurması gerekmektedir.
 • Adaylar, daha önce yayınlanmış, başka yarışmalara gönderilmiş ve üçüncü şahısların haklarını ihlal eden eserlerle yarışmaya katılamaz. Bu nitelikteki ve yarışmanın temasına uygun olmayan eserler değerlendirmeye alınmaz.
 • Kazanan Adayın ve Adayın veli, vasi (ebeveynler) veya yasal temsilcisinin bu eserle daha önce başka yarışmalara katılmadığını ve eserin üçüncü şahısların haklarını ihlal etmediğini doğrulaması gerekmektedir.
 • Bir Aday yarışmaya sadece tek bir eserle katılım gösterebilir.
 • Yarışmaya katılacak eserler A3 boyutunda – bir kenarı 297 mm, diğer kenarı 420 mm ebatlara sahip kâğıtlara yapılmalıdır.
 • Her türlü kağıt cinsine müsaade edilmektedir ve istenilen resim malzemesi (sulu boya, renkli kalemler, pastel boya, vs. de dahil olmak üzere bütün boyalar) kullanılabilir.
 • Her başvuru için katılım formu eksiksiz doldurulmalı ve eserle birlikte teslim edilmelidir.
 • Yarışmaya, eserini Profilo Satış Noktası’na teslim yolu ile katılacaklar, katılım formlarını Profilo Satış Noktaları’ndan temin edebilir.
 • Katılım formunda doldurulması gereken bilgiler aşağıda belirtilmiştir. Aday ile birlikte adayın ebeveynleri ya da yasal temsilcisinin imzalarını gerektirmektedir.
  1. Yaş kategorisi,
  2. Eserin başlığı,
  3. Adayın adı,
  4. Adayın yaşı ve doğum tarihi,
  5. Adayın ebeveyn(lerinin)inin veya yasal temsilcisinin adı,
  6. Posta adresi,
  7. Telefon numarası (cep ve/veya sabit),
  8. E-posta adresi (eğer varsa),
  9. Adayın ve ebeveyn(lerinin)inin veya yasal temsilcisinin onayını gösteren imzaları.
 • Başvuru yapan Aday ve Adayın ebeveyn (ler) i veya yasal temsilcisi, bu şartlara ve koşullara bağlı kalacaklarını ve Profilo Dayanıklı Ev Aletleri tarafından ayarlanmış olan jürinin kararına itiraz etmeyeceklerini ya da buna karşı herhangi bir yasal, hukuki girişim ya da eylemde bulunmayacaklarını kabul ve taahhüt ederler.
 • Profilo Dayanıklı Ev Aletleri bu yarışmaya katılım esnasında, kullanıcıların kişisel bilgisayarları ve internet erişimlerinden ve her türlü teknik aksaklıklardan dolayı (internet hızının düşük olması, bağlantının kopması, vb.) oluşabilecek problemlerden ve söz konusu bilgisayara yetkisiz erişim vb. durumlardan kaynaklanabilecek problem ve zararlardan dolayı sorumluluk kabul etmez.
 • Profilo Dayanıklı Ev Aletleri, her zaman, tek taraflı olarak uygulama yayınını sürekli veya geçici olarak durdurma hakkına sahiptir. Profilo Dayanıklı Ev Aletleri, katılım koşullarında herhangi bir uyarı olmaksızın değişiklik yapma hakkına sahiptir. Değişiklikler, kampanya web sitesinde ilan edilir edilmez yürürlüğe girmektedir. Web sitesine yapılan her yeni girişte, kullanıcılar, uygulamanın mevcut ve yenilenmiş katılım şartlarını kabul etmiş sayılırlar.

SON KATILIM TARİHİ

 • Katılımlar aşağıdaki belirtilen yöntemlerden biriyle bayilerden 15 Nisan 2018 saat 18:00’a kadar, benimprofilom.com sitesi üzerinden 30 Nisan 2018 saat 18.00’a kadar gerçekleştirilmelidir.

KATILIM

“Benim Profilom 23 Nisan Resim Yarışması”na katılımlar aşağıdaki şekilde yapılmalıdır:

 1. Adayın kendisine en yakın Profilo Satış Noktası’na bizzat teslimi yoluyla
 2. Adayın eserinin yüksek çözünürlüklü görselini veya taranmış halini yarışmanın mikrositesi www.benimprofilom.com adresine yükleyerek.

DEĞERLENDİRME

 • Değerlendirmede katılan eserlerin “Geleceğin Profilo’su” temasıyla uyumlu olması aranır.
 • Sadece yukarıdaki kriterlere uygunluk gösteren başvurular değerlendirmeye alınırlar.
 • “Benim Profilom 23 Nisan Resim Yarışması”na başvuran eserler, Profilo Dayanıklı Ev Aletleri sorumluluğunda belirlenen jüri tarafından (Profilo Dayanıklı Ev Aletleri Pazarlama Müdürü Burcu Seçkin, Desibel Ajans Grup Koordinatörü Özlem Gürler, Havas Dijital Direktörü Erhan Adsan ve blogger @Zeynep Gözübüyük ) tarafından prensip olarak orijinallik ve yaratıcılık bakış açısıyla değerlendirilecektir.
 • Jüri kararları kesindir.
 • Profilo Dayanıklı Ev Aletleri, kurallara aykırı olduğunu tespit ettiği bir katılımı, geri çevirme, haksız rekabete yol açan bir kullanıcıyı diskalifiye etme yetkisine sahiptir.

KAZANANLARIN AÇIKLANMASI

 • Yarışmanın kazananları 7 Mayıs 2018 tarihinde açıklanacaktır.
 • Yarışma sonuçları yarışmanın resmi web sitesi www.benimprofilom.com adresinde yayınlanacaktır.
 • Ödülün sahibi, ebeveyn(ler)i veya yasal temsilcisi değil kazananın kendisi olması esastır. Kazananın ebeveyn(lerinin)inin veya yasal temsilcisinin yarışmaya dahil olması durumu, herhangi bir sınırlama olmaksızın, ödül kazanma aşaması da dahil olmak üzere, bu kişilere Profilo Dayanıklı Ev Aletleri’nden herhangi bir şekilde talep hakkı kazandırmaz.
 • Uygulamada verilen kimlik ve iletişim bilgileri, uygulamaya katılmak için doğrulama sırasında eşleşmezse Profilo Dayanıklı Ev Aletleri yedek kazananlar belirleme hakkına sahiptir.
 • Kullanıcılar hiç bir şekilde bu uygulamadan yararlandığı hakları, kazandığı ödülleri başkasına devredemez veya Profilo Dayanıklı Ev Aletleri’nden bu yönde bir talepte bulunamaz.
 • Kazananlar, herhangi bir sebeple, Profilo Dayanıklı Ev Aletleri tarafından verilen ödülü kullanamayacakları durumlarda, bu ödülün nakit dengini talep etme hakkına sahip değillerdir.
 • Katılımcı, herhangi bir katılım koşulunu ihlal etmesi durumunda diskalifiye edilir ve kazandığı ödülden feragat etmiş kabul edilir.
 • “Benim Profilom 23 Nisan Resim Yarışması” sonuçlarına ilişkin yapılacak sorgulama taleplerini Profilo Dayanıklı Ev Aletleri kabul etmez.
 • Profilo Dayanıklı Ev Aletleri, kullanıcılara işbu yarışma süresince ve sonrasında, “Benim Profilom 23 Nisan Resim Yarışması” ve Profilo ürünleri ile ilgili tanıtım amaçlı e-posta/sms gönderme, bilgi teyidi için telefon ile arama ve genel içerikli e-posta gönderme, cep telefonundan arayarak bilgilendirme ve SMS gönderme izinlerini kullanıcıdan almaktadır.

ÖDÜLLER

 • “Geleceğin Profilo’su 23 Nisan Resim Yarışması” sonucunda her iki kategoride ilk 3 dereceye giren adaylara verilecek ödüller aşağıdaki gibidir:1’inciye Sacred7Travel – Ailemle Geziyorum konseptli Istanbul gezisi ( Programlar aylık olarak belirlenmekte, ödül kapsamında kazanana ebeveyniyle 1 günlük Istanbul içi müze gezisi hediye edilecektir. )2’nciye bir günlük Vialand giriş bileti3’üncüye Madame Tussauds giriş biletiAyrıca, yarışmanın 4.lerine mansiyon ödülü olarak boya seti hediye edilecektir.*Ödül biletler kazanan çocuk ve bir ebeveynini kapsayacaktır.

  **Şehir dışından kazanan adayların 1 ebeveyni ile birlikte İstanbul’a gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri ve İstanbul’da Profilo Dayanıklı Ev Aletleri tarafından belirlenecek yerlerdeki konaklama bedelleri Profilo Dayanıklı Ev Aletleri tarafından karşılanacaktır. Uçak biletlerinin tarihinde değişiklik yapılamaz. Ödüller 30 Nisan 2018 15 Eylül 2018 tarihleri arasında Ramazan ve Kurban bayramlarını kapsayan – (14 – 17 Haziran 2018 Ramazan Bayramı ve 20 – 24 Ağustos 2018 Kurban Bayramı) tarihleri haricinde kullanılabilir, bu tarihler dahilinde ödülünü kullanmayan kazanan ödülden feragat ettiğini kabul eder. Duyurusu yapılan ödülün erişilemez bir duruma gelmesi halinde Profilo Dayanıklı Ev Aletleri aynı değerde başka bir ödül sunma hakkını saklı tutar.

ŞARTLAR

 • Yasalar tarafından engellenmediği sürece Profilo Dayanıklı Ev Aletleri ticari veya ticari olmayan amaçlar doğrultusunda Adayın kimliğini açıklama veya herhangi bir şekilde tazminat ödeme zorunluluğu olmadan başvuruları herhangi bir ülke veya yetki alanında ve herhangi bir medya içeriğinde ilan etme, kullanma, uyarlama, düzenleme ve revize etme hakkına sahip olacaklardır.
 • Katılım hakları feshedilemez şekilde Aday ve ebeveyn(ler)i veya yasal temsilcisinden Profilo Dayanıklı Ev Aletleri’ne devredilmiş sayılır, katılımın bütün hakları, başlığı ve katılım ile bağlantı, sınırlama olmaksızın içerdiği bütün çıkarlar, patenti, tasarım hakları ve telif hakları Profilo Dayanıklı Ev Aletleri’ne ait olacaktır ve iade edilmeyecektir. Telif hakları devredilemez, tüm haklar Profilo Dayanıklı Ev Aletleri’ne aittir. Yarışma başvuruları katılımcıya iade edilmez.
 • Yarışmaya BSH Ev Aletleri çalışanlarının çocukları katılamaz.

KİŞİSEL BİLGİLER

 • Adayın ve ebeveyn(ler)in veya yasal temsilcisinin bilgileri Profilo Dayanıklı Ev Aletleri tarafından alınarak yalnızca yarışma için idari amaçlı kullanılacaktır. Bu bilgiler yarışmayla ilgili olarak veri işleme ve idari işlemler için Profilo Dayanıklı Ev Aletleri Satış Noktaları’na, Profilo Dayanıklı Ev Aletleri reklam ajanslarına, danışmanlara, tanıtım ve pazarlama ajanslarına sunulabilir.
 • Katılımcının ve ebeveyn(ler)in veya yasal temsilcisinin yarışmalara katılımları ve yarışmalarla ilişkili etkinlikler süresince çekilen resimlerin ve video görüntülerinin Profilo Dayanıklı Ev Aletleri tarafından web siteleri, broşürler, basın duyuruları vb. mecralar ve sergi amaçlı kullanılmasını kabul ederler.
 • Profilo Dayanıklı Ev Aletleri, kişisel bilgilerin gizli tutulması konusunda gerekli tedbirleri almaktadır. Gerekli bilgi güvenliği önlemlerinin alınmasına rağmen sisteme düzenlenecek saldırılar sonucunda bu bilgilerin zarar görmesi veya üçüncü kişilerin eline geçmesi Profilo Dayanıklı Ev Aletleri’nin sorumluluğunda değildir.

http://www.benimprofilom.com/Home/ConditionParticipation

Minik Eller Tasarlıyor

Katılım Şartları:

• Yarışma 6-12 yaş arasındaki tüm çocuklara açıktır.

• Çizilecek resimlerin içeriği sınırsızdır. Mobilya çizimi yapılması şart değildir. Yarışmanın amacı çocukların hayal dünyası ile annelerine özel berjer deseni resmetmesidir.

• Yarışmaya, en küçük A4 kağıt olmak üzere elle çizilmiş renkli resimler ile katılma şansı kazanılır.

• Her katılımcı, yarışmaya en fazla üç resimle katılma hakkına sahiptir.

• Yarışmaya; Kelebek mağazalarından ve www.kelebek.com adresinden temin katılım formunun doldurulup, formun çizilen resimle birlikte Kelebek Mobilya, İdealtepe Mah. Rıfkı Tongsir Cad. No: 107 (E5 Karayolları durağı, Petrol Ofisi yanı) Küçükyalı / Maltepe / İstanbul adresine posta yoluyla gönderilmesiyle ya da www.kelebek.com adresindeki yarışma duyurusunda yer alan katılım formunun doldurulup çizilen resmin web sitesine yüklenmesiyle başvurulur.

• Yarışma için gönderilecek resimler; 08 Nisan 2018, Pazar gününe kadar kabul edilecektir. Değerlendirmeler 09-13 Nisan 2018 tarihleri arasında yapılacaktır.

• Kazananlar 23 Nisan 2018 tarihinde İstanbul’da düzenlenecek olan ödül töreninde ilan edilecektir.

• Son katılım tarihinden sonra ulaşan, teslim şekli uygun olmayan, konu dışı ve suç teşkil edebilecek çalışmalar değerlendirmeye alınmayacaktır.

• Gönderilen çalışmalar için telif ücreti talep edilemeyecektir.

• Kelebek Mobilya; gönderilen çalışmaları kendisine ait web sitesi, sosyal medya hesapları, reklam, broşür, ürün vb. materyallerde kullanma hakkına sahiptir. Çalışmaların kullanımından dolayı hak iddia edilemez.

• Kelebek Mobilya çalışanları ve onların birinci derecede akrabaları bu yarışmaya katılamaz.

• Resimler; daha önce hiçbir yerde sunulmamış, ödül almamış, kopya edilmemiş ve özgün olmalıdır. Benzer ya da alıntı olduğu belirlenen resimler yarışma dışı kalacaktır.

• Yarışma birincisinin annesine, çocuğu tarafından çizdiği resmin kumaşı ile döşenmiş berjer hediye edilecektir.

• Yarışmada dereceye giren ilk 3 kişiye Kelebek Mobilya Çocuk Odası’nın en fazla 5 modülü takım olarak hediye edilecektir. Ayrıca 20 yarışmacı da sürpriz hediyeler kazanacaktır.

• Birinci seçilen resimle üretilen berjer, Kelebek Mobilya’nın mağazalarında satışa sunulacaktır.

Haydi Çocuklar!

Toyota’nın “Hayalimdeki Araba” Resim Yarışması Sizleri Bekliyor…

Toyota “Hayalimdeki Araba Resim Yarışması 2018’ Türkiye ulusal yarışması başlıyor. Bu yıl 15 yaşın altındaki Türk çocuklarının altıncı kez katılacağı resim yarışması için başvurular 23 Şubat 2018 tarihine kadar sürecek. Türkiye’deki değerlendirmelerde 3 ayrı kategoride (7 yaş ve altı, 8-11 yaş arası, 12-15 yaş arası) ilk 3 dereceye giren resimlerin sahipleri birbirinden değerli ödüllerin yanında Japonya’da gerçekleşecek Uluslararası Yarışma’ya katılma şansı da kazanacak.

2017 yılındaki resim yarışmasına Türkiye ile birlikte 79 ülkeden 830 binden fazla resmin katılmıştı. Türkiye aşaması sonrasında Japonya’da gerçekleştirilen 2017 finalinde ise 7 yaş altı kategorisinde “Kurtarıcı” adlı resim çalışmasıyla Samsun’dan Elis Yazıcı ikinci olmuş ve bu başarısı 2016 yılında 8-11 yaş kategorisinde kazanılan dünya üçüncülüğünden sonra Türkiye’ye bir gurur daha yaşatmıştı.

2004 yılından beri Toyota tarafından  “Senin Hayalin – Geleceğin Arabası” konusuyla düzenlenen yarışma, otomobilleri çocuklara sevdirmek ve hayal dünyalarını geliştirmek üzere düzenleniyor. Çocukların hayallerindeki arabayı resme aktarmaları için fırsat sunan yarışmaya dünya çapında büyük ilgi gösterilirken, birbirinden yaratıcı resimler dereceye girmek için yarışıyor. Türkiye’den çocukların altıncı kez hayallerindeki otomobili resimlerine yansıtarak yer alacağı yarışmaya geçtiğimiz 6 yılda 40 binden fazla Türk çocuğu katılım gösterdi.

Toyota “Hayalimdeki Araba” Resim Yarışması nasıl başvuracaksınız?

Toyota Hayalimdeki Araba Resim Yarışması’na katılmak isteyen çocuklar hayallerini, A4, A3 boyutlarında veya tabloid ebatlara sahip, istenilen türde kağıda istenilen resim malzemesi kullanılarak resmedebilirler.

Katılımcılar, resimlerini başvuru formu ile birlikte şehirlerinde bulunan Toyota Plazalar’a elden teslim edebilecekler. www.toyota.com.tr web sitesinden plazaların adreslerine ulaşmak mümkün.

Toyota “Hayalimdeki Araba” Resim Yarışması‘na posta yoluyla katılmak isteyenler ise resimlerini başvuru formu ile birlikte Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş. (Cumhuriyet Mahallesi E-5 Yanyol No:11 Yakacık 34876 Kartal/İstanbul) adresine de gönderebilecekler.

Ayrıntılı bilgi için www.toyota.com.tr web sitesini ziyaret edebilir, sorularınız için Toyota İletişim Merkezi’ni 0 (212) 354 0 354 numaralı telefondan arayabilirsiniz.