“Küçük İşler Büyük Eserler“

15 Nisan -2 Mayıs 2018

Tarihi yarımadada birçok ilki gerçekleştiren Antik Hotel Antik Cisterna Sergi Salonunda, ilk ve ortaokul öğrencilerinin katılımıyla düzenlenecek “Küçük İşler Büyük Eserler“ adlı karma serginin, 15 Nisan -2 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşmesi planlanıyor.
Serginin amacı, bu zor günlerde çocuklarımızı gündelik koşuşturmacadan ve hayatımıza gereğinden fazla girmiş olan teknolojiden biraz olsun uzaklaştırarak yaratıcı düşünmeye yönelmelerini ve ilgi alanlarına yoğunlaşmalarını sağlamaktır. Bugünün küçükleri ve yarının büyükleri olan çocuklarımız için sanat; bu yaşlarda kendilerini ifade ettikleri bir araç olarak hayal ettikleri meslekler için bir altyapı oluşturmaktadır. Bilimin ve teknolojinin doğru gelişebilmesi için çocukların daha küçük yaşlardayken çevresini gözlemlemesi, çekinmeden yorum yapabilmesi ve farklı düşünebilmesinin önünü açmak gerekir. Bu bağlamda; hedefimiz, çocukların bir iletişim aracı olarak kullandıkları çalışmalarının artmasını motive ederek, bu çalışmaları belli bir disiplin içinde sunabilmelerini sağlamak, aynı zamanda ortaya çıkan eserlerin nasıl sergileneceği konusunda bilgi aktarımı yapmaktır. Çocuklarımız kendi sergilerinde, davet ettikleri akrabalarıyla, arkadaşlarıyla ve aileleriyle ortak zaman geçirebilecekler ve bu vesileyle özgüvenlerinin gelişimine katkı sağlayacaklardır. Belki de gelecekleri için bir başlangıç olacak sergi sonrasında, her çocuğa katılım belgesi verilecektir. Sergimizde sınırlı sayıda çocuk yer alabilecektir, katılım şartlarıyla ilgili olarak sanat danışmanından detaylı bilgi alabilirsiniz.
Sergi, 15 Nisan Pazar saat 14:00’de açılış kokteyliyle kapılarını sanatseverlere açacak, ve 2 Mayıs tarihine kadar, 1500 yıllık tarihi Bizans sarnıcının yer aldığı ANTİK HOTEL ANTİK CİSTERNA sergi salonunda görülebilecektir

Antik Cisterna Sergi Salonu
Sanat Danışmanı
Murat KÜÇÜKKAYALI
0506 171 74 48
mkucukkayali@gmail.com

 r.

2018

 

.

2017

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Atölyemiz ( Güzel Sanatlara Hazırlık Kursu ) ; Mimar Sinan Üniversitesi mezunu eğitmenleri ve çağdaş, kendini sürekli yenileyen eğitim programı ile, yalnızca bir güzel sanatlara hazırlık kursu olmaktan öte; çok yönlü olarak, sanatın değişik dallarından edinilen bilgilerin paylaşıldığı bir eğitim kurumudur. Öğrencilerimiz yüksek başarı yüzdesi ve dereceyle Mimar Sinan – Marmara, ve Vakıf üniversitelerinin güzel sanatlar fakültelerini ( 100 – % 50 burslu olarak… ) kazandırmayı başardık. Yeni dönemde de aynı başarı yüzdesini hedeflemekteyiz.
Atölyemizin eğitim anlayışı; öğrencilerimizin yeteneklerini, teknik bilgiler,çağdaş araçlar ve görsel doküman ile geliştirilerek, yaratıcılıklarının farkına varmalarını sağlamaktır . Farklı eğitim teknikleri ile, öğrencilerin yatkın olduğu yöntemler belirlenir . Yurtiçi – yurtdışı yetenek sınavları ve mülakatlarla öğrenci alan üniversiteler için hazırladıkları Portfolyo dosyasında her öğrencinin sadece çizim yaparak değil, çizgilere ruh katarak, kendi yaratıcı çizgisini oluşturması sağlanır doğal ve farlık bir sunum dosyası hazırlayarak kendilerini en iyi şekilde tanıtması sağlamak ….. Kurs süresince düzenlenen seminerlerle üniversite ve bölümlerin tanıtımı yapılır ve güncel sanat haberleri verilir Mülakatlara hazırlık eğitimi kapsamında, öğrencilerin bölümler hakkında bilgi sahibi olmalarını sağlamak için tiyatro, sergi gibi çeşitli kültür ve sanat etkinliklerine katılmaları teşvik edilir. 2015-2016 Yetenek Sınavlarına hazırlık kayıtlarımız başlamıştır
Kursumuzda, özel ders şeklinde birebir eğitim verilmektedir.

Kursumuz Eylülden yetenek sınavlarına kadar sürmektedir.

Atölyemizde sadece Güzel Sanatlar Fakültelerinin ve Güzel Sanatlar Üniversitelerinin Yetenek Sınavlarına Hazırlık ( resim kursu ) kara kalem desen eğitimi verilmektedir, hobi amaçlı kurslar verilmemektedir.

Sınırlı kontenjanımız da yer almak için bizi arayın.

Güzel Sanatlar Liselerine hazırlık | Atölye Güzel Sanatlar

Güzel Sanatlar Liselerine hazırlık

Çocuklara yönelik resim kursu