2018

.

2017

 

 

 

 

“ 2.Küçük İşler Büyük Eserler”

İlkokul ve Ortaokul Öğrencileri İçin Karma Sergi Duyurusu

Antik Cisterna Sergi Salonu
Eserlerin son teslim tarihi : 11 Nisan 201 8
Sergi Tarihi: 15 Nisan – 2 Mayıs 2018
Katılım şartlarıyla ilgili olarak sanat danışmanından detaylı bilgi alabilirsiniz.
Antik Cisterna Sergi Salonu
Sanat Danışmanı
Murat KÜÇÜKKAYALI
0506 171 74 48
mkucukkayali@gmail.com

 Sergi  Genel Detayları

  •  Konu ve teknik serbest , 
  • Sergimizde sınırlı sayıda çocuk yer alacak. Katılım şartlarıyla ilgili olarak sanat danışmanından detaylı bilgi alabilirsiniz.
  • Çocuklar kağıt üzerine yaptıkları özgün resim,kolajları veya seramik,hazırlamış olduğumuz 70 x 100 cm ebatındaki panolarda sergileyecekler.
  • İşlerin son teslim tarihi: 11 Nisan 2018 (Antik Hotel – Antik Cisterna Sergi Salonu’na veya Üsküdar’daki atölyemize teslim edebilinir.)
  • Sergi açılış kokteyli:  15 Nisan 2018, Pazar. Saat: 14:00 – 18:00
  • Sergiye katılım ücreti: 80 TL ( sergileme , kokteyl ,davetiye ve katım belgesi )

İlkokul ve Ortaokul Öğrencileri Karma Sergi Antik Cisterna Sergi Salonu “Küçük İşler Büyük Eserler“ 9 – 20 Nisan 2017


Tarihi yarımadada birçok ilki gerçekleştiren Antik Hotel Antik Cisterna Sergi Salonunda, ilk ve ortaokul öğrencilerinin katılımıyla düzenlenecek “Küçük İşler Büyük Eserler“ adlı karma serginin, 9 -20 Nisan tarihleri arasında gerçekleşmesi planlanıyor.
Serginin amacı, bu zor günlerde çocuklarımızı gündelik koşuşturmacadan ve hayatımıza gereğinden fazla girmiş olan teknolojiden biraz olsun uzaklaştırarak yaratıcı düşünmeye yönelmelerini ve ilgi alanlarına yoğunlaşmalarını sağlamaktır. Bugünün küçükleri ve yarının büyükleri olan çocuklarımız için sanat; bu yaşlarda kendilerini ifade ettikleri bir araç olarak hayal ettikleri meslekler için bir altyapı oluşturmaktadır. Bilimin ve teknolojinin doğru gelişebilmesi için çocukların daha küçük yaşlardayken çevresini gözlemlemesi, çekinmeden yorum yapabilmesi ve farklı düşünebilmesinin önünü açmak gerekir. Bu bağlamda; hedefimiz, çocukların bir iletişim aracı olarak kullandıkları çalışmalarının artmasını motive ederek, bu çalışmaları belli bir disiplin içinde sunabilmelerini sağlamak, aynı zamanda ortaya çıkan eserlerin nasıl sergileneceği konusunda bilgi aktarımı yapmaktır. Çocuklarımız kendi sergilerinde, davet ettikleri akrabalarıyla, arkadaşlarıyla ve aileleriyle ortak zaman geçirebilecekler ve bu vesileyle özgüvenlerinin gelişimine katkı sağlayacaklardır. Belki de gelecekleri için bir başlangıç olacak sergi sonrasında, her çocuğa katılım belgesi verilecektir. Sergimizde sınırlı sayıda çocuk yer alabilecektir, katılım şartlarıyla ilgili olarak sanat danışmanından detaylı bilgi alabilirsiniz.
Sergi, 9 Nisan Pazar saat 14:00’de açılış kokteyliyle kapılarını sanatseverlere açacak, ve 20 Nisan tarihine kadar, 1500 yıllık tarihi Bizans sarnıcının yer aldığı ANTİK HOTEL ANTİK CİSTERNA sergi salonunda görülebilecektir.

Antik Cisterna Sergi Salonu
Sanat Danışmanı
Murat KÜÇÜKKAYALI
0506 171 74 48 / 0535 570 04 56

Antik Cisterna Sergi Salonu : 1500 yıllık tarihi sarnıç’ta sanat sergileri 4. Yüzyıla kadar Forum Tauri (Boğa Meydanı) olarak adlandırılan Beyazıt Meydanının Roma dönemindeki adı Theodosius Forumudur. 1984 yılında, Antik Hotel İstanbul inşaatı için yapılan temel kazıları sırasında, yerin 12 metre altında tarihi bir eserin kalıntıları bulundu. Bu kalıntılar Geç Roma ve Erken Bizans dönemine ait ( M.S. 450 – 500 ) bir sarnıcın kalıntılarıydı. Kazı çalışmaları durdurulup restorasyon çalışmaları başladı. Antik Hotel orijinal yapısı korunan bu sarnıcın üstüne yapılandırıldı. 1500 yıldır yeraltında kalmış olan bu tarihi eser kalıntıları Antik Cisterna ismiyle etkinliklere, fotoğraf, resim ve heykel sergilerine ev sahipliği yapmak üzere tekrar hayata döndürüldü.Antik Hotel İstanbul
Murat KÜÇÜKKAYALI
Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik Bölümünden mezun oldu.
Birçok şehirde kişisel sergiler açtı, ulusal ve uluslararası seramik, heykel, resim, fotoğraf karma sergilerine, bienal, sempozyum ve çalıştaylara katıldı ve düzenledi. Eczacıbaşı seramik atölyesinde, müzelerde, devlet kurumlarında ve özel koleksiyonerlerde eserleri bulunmaktadır.
Yer aldığı diğer projeler: HayalET Prodüksiyon – ERA Kreatif Sanat Danışmanlığı, sinema, kısa film, reklam ve tanıtım filmlerinde sanat yönetmenliği ve görüntü yönetmen yardımcılığı yaptı.
2001 yılından bu yana, Antik Cisterna sergi salonunun sanat danışmanlığını yapmaktadır.
Farklı yaş gruplarına yönelik sanat eğitimi ve kişisel proje çalışmalarını sürdürmektedir. Özellikle üstün zekalılara ve çocuklara yönelik sanat ve tasarım eğitimi konusunda araştırma yapmakta ve yeni programlar hazırlamaktadır.